Wróżby - Wróżki

Tarot

Interpretacja Tarota i jego prognozy

Ślady początków kart Tarota można odnaleźć w wielu cywilizacjach. Był on używany w Egipcie, Indiach czy Chinach. Symboliczne znaczenie tych kart odzwierciedla powszechne zjawiska takie jak- życie, śmierć, narodzenie, miłość, pokusa, niebezpieczeństwo, pieniądze, zdrowie, itp.
Na Zachodzie, w Europie Tarot ukazał się pod koniec XIV wieku. Nowoczesny Tarot, wywodzi się z Tarota Marsylskiego, który powstał w XVI wieku. Karty te służą nie tylko do wróżenia ale także do gry, tzw. Tarok.

Talia Tarota skalda się z 78 kart, podzielonych na dwie grupy. Pierwsza z nich posiada 22 wielkie wtajemniczenia ( Arkana), i stanowią kwintesencje Tarota. Pozostałe 56 kart, dzieli się na 4 kolory- Kije, Puchary, Monety i Miecze, po 14 kart w każdym kolorze.
Wielkie wtajemniczenia przedstawiają wiele symboli i postaci odnalezionych na starożytnych tablicach, i w księgach.

Zegar tarota

Istnieje wiele sposobów i układów kładzenia kart Tarota. Najprostsze pytania ogólne, są interpretowane z 3 czy 5 kart, w zależności od tego jaką wróżka ustaliła sobie metodę wróżenia. Przy rozkładach większych, można dowiedzieć się dużo więcej, to co niesie nam przyszłość w sferach życia rodzinnego, uczuciowego, zawodowego, finansowego ,towarzyskiego czy zdrowotnego.
Przychodząc do wróżki przekłada się wcześniej przetasowane karty. Gdy wróżymy na odległość, wróżka skupia się tasując karty a potem gdy poczuje odpowiedni moment przekłada karty i zaczyna rozkładać je na konkretne pytanie.

 Interpretacja kart jest niezwykle ważna w całym procesie wróżenia. Nie każda jednak wróżka umie dobrze zinterpretować rozkład, gdyż karty i połączenia kart maja dziesiątki oznaczeń. Dlatego wtedy przydatna jest wysoce rozwinięta intuicja. Dzięki niej interpretacja może być przejrzysta, i bardziej adekwatna do przyszłej prawdy.
Mniejsze Arkana w interpretacji, pomagają rozjaśnić niejasności, i przedstawić inne mniej ważne życiowe wydarzenia, które mogą nastąpić. Większe Arkana odpowiadają za ważne wydarzenia w życiu człowieka, takie które będziemy pamiętać, które będą mieć wpływ na dalsze życie.


Karta tarota Rydwan

Tarot partnerski


Atmosfera w której przeprowadza się stawianie kart jest niezwykle ważna. Potrzebne jest pomieszczenie ciche, spokojne, w którym panuje porządek. Do wróżb powinno się podchodzić indywidualnie, i każdemu człowiekowi należy poświecić tyle czasu ile jest to potrzebne. Z niczym wróżka nie powinna się śpieszyć, także w interpretowaniu rozkładów.

Tarot odpowiada na większość zadawanych pytań. Odpowiada na pytania emocjonalne, duchowe, egzystencjonalne, uczuciowe, zdrowotne, finansowe, zawodowe, itd.
Karty mogą dać bardzo konkretne prognozy, odpowiadając konkretnie na zadane pytanie, dając również wskazówki jak zmienić przyszłość by była ona taka jaką pragniemy.
Karty też mogą dawać podpowiedzi na co zwrócić uwagę w przyszłości ,na co uważać, podpowiedzą jak wybrnąć z pewnych problematycznych sytuacji, określi uczucia i zamiary osób względem Ciebie.

Wróżby - Wróżki

 

All contents © copyright 2009-2012 EZO -Team © 2009 All rights reserved EZO-Team Design & Hosting